Dzięki nim wystawisz e-receptę, sprawdzisz ryzyko wystąpienia groźnych interakcji farmakologicznych, skorzystasz z interaktywnych norm i skal powszechnie stosowanych w medycynie. Zajrzyj do naszego zestawienia i dowiedz się, co jeszcze mogą zaoferować Ci medyczne aplikacje mobilne.

Gabinet drWidget

Mobilna wersja znanego programu do prowadzenia placówki medycznej (www.drw.pl), zapewniająca wygodną pracę także wtedy, gdy lekarz nie ma dostępu do komputera (np. w czasie wizyt domowych).

Aplikacja pozwala:

  • przeglądać i zarządzać grafikiem pracy, a także przeprowadzać wizyty, uzupełniając wywiad, badanie, zalecenia, rozpoznanie opisowe i wg ICD-10
  • wystawiać e-recepty, a kody dostępu do nich wysyłać pacjentom mailem lub SMS-em
  • przeglądać karty pacjentów, ich dokumenty i rozpoznania zapisane na poprzednich wizytach, sporządzać notatki oraz weryfikować stan ubezpieczenia w systemie eWUŚ
  • przesyłać dokumenty, sfotografowane przy pomocy telefonu (np. wyniki badań), bezpośrednio do karty odpowiedniego pacjenta

drWidget Baza Leków

Absolutny niezbędnik każdego lekarza. Aplikacja zawiera wyczerpujące opisy produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków dostępnych w polskich aptekach. Do opisu wybranego preparatu można dotrzeć na dwa sposoby: korzystając z wyszukiwarki albo skanując (aparatem telefonu) kod kreskowy produktu.

Baza leków jest codziennie aktualizowana. Obecnie znajduje się w niej 17 tysięcy pozycji.

drWidget Interakcje

Bardzo przydatna aplikacja, dzięki której w szybki i łatwy sposób można wyszukać informacje o wpływie jednej substancji na aktywność drugiej przy ich jednoczesnym podaniu. Użytkownik znajdzie tutaj ponad 35 tysięcy opisów interakcji.

W aplikacji uwzględnione są następujące rodzaje oddziaływań: produkt-produkt, produkt-pożywienie, produkt-używki i produkt-czynniki zewnętrzne.

drWidget ICD-10

Baza kodów zgodna z Międzynarodową Statystyczną Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych. Aplikacja prezentuje również leki i substancje czynne wraz z drogami podania w danych jednostkach chorobowych.

drWidget Normy i Skale

Ponad 200 norm i skal medycznych, z prawie 20 kategorii, takich jak geriatria, onkologia, psychiatria, układ krążenia, nerwowy, oddechowy, pokarmowy itp. Narzędzia są interaktywne – użytkownik wprowadza dane pacjenta, a system ustosunkowuje się do nich (np. podpowiada, czy wprowadzone dane są w normie, czy nie).

****
Wszystkie wymienione aplikacje są bezpłatne. Można je pobrać na urządzenia z systemami operacyjnymi Android oraz iOS.