Już 10 maja odbędzie się konferencja "Matka i noworodek w centrum uwagi, czyli realizacja standardu opieki okołoporodowej", którą Rzecznik Praw Pacjenta organizuje wspólnie z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

„Porozmawiamy na temat aktualnego stanu opieki okołoporodowej w Polsce. Podyskutujemy z przedstawicielkami organizacji pacjentów o największych potrzebach pacjentek korzystających ze świadczeń opieki okołoporodowej oraz ich dzieci. Razem zastanowimy się też jak sprostać stojącym przed nami wyzwaniom” - czytamy na stronie Biura RPP.

Konferencja odbędzie się 10 maja 2024 r., w godz. 9.30 - 16.00, w auli im. prof. Zdzisława Kieturakisa, ul. Smoluchowskiego 17 w Gdańsku (bud. Centrum Medycyny Inwazyjnej UCK).

Osoby, które chciałyby uczestniczyć w konferencji osobiście, proszone są o rejestrację przez formularz online.

Organizatorzy zapraszają również do oglądania bezpośredniej relacji z wydarzenia za pośrednictwem mediów społecznościowych RPP oraz UCK. Linki będą udostępnione bezpośrednio przed wydarzeniem.

Wszelkie pytania dotyczące wydarzenia nalezy kierować na adres: j.niewiadomska@rpp.gov.pl (przy czym mail nie służy do rejestracji).

Źródło: Biuro RPP