Na stronie internetowej Akademii Czerniaka opublikowano Raport „Leczenie czerniaka w Polsce. Krok od standardów terapeutycznych”. Jego celem jest analiza danych z zakresu epidemiologii i obciążenia społecznego czerniakiem w Polsce, podsumowanie aktualnych ścieżek terapeutycznych oraz identyfikacja aktualnych potrzeb klinicznych, a także wskazanie korzyści leczenia uzupełniającego (adjuwantowego) jako brakującego elementu kompleksowej terapii chorych z czerniakiem.
W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba chorych na czerniaka gwałtownie wzrosła. Zgodnie z danymi Krajowego Rejestru Nowotworów w 2016 roku w Polsce odnotowano 3666 przypadków zachorowań na czerniaka oraz 1386 zgonów.
>>>ZOBACZ TEŻ: Wystaw e-receptę w 18 sekund
- Raport „Leczenie czerniaka w Polsce. Krok od standardów terapeutycznych” prezentuje dane, które potwierdzają, że dzięki wdrożeniu leczenia adjuwantowego czerniaka można uniknąć nawrotu choroby w kolejnych latach, co powoduje zmniejszenie kosztów hospitalizacji i wizyt ambulatoryjnych, jak również kosztów samych substancji czynnych stosowanych w zaawansowanym stadium choroby. Informacje zawarte w publikacji mogą posłużyć jako wskazówka do zmian systemowych - mówi dr hab. med. Maciej Niewada, Prezes Zarządu HealthQuest.
Raport można pobrać ze strony Akademii Czerniaka [Plik PDF].
Akademia Czerniaka stanowi sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Powstała z inicjatywy środowiska medycznego i pacjentów, a jej głównym celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie czerniaka. Popularyzując wiedzę o tym nowotworze, przyczynia się do upowszechnienia skutecznych metod profilaktyki. Akademia prowadzi również działania zapewniające pacjentom jak najlepszą opiekę w każdym stadium choroby. Patronat nad działaniami Akademii objęły Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej i Polskie Towarzystwo Patologiczne.
Komentarze
[ z 0]