W kampusie Centrum Kliniczno - Dydaktycznego w Łodzi powstanie Centrum Toksykologii. Władze Uniwersytetu Medycznego podpisały już umowę na budowę obiektu. Budowa centrum będzie kosztować ponad 60 mln zł i potrwa półtora roku.
Łódzkie Centrum Toksykologii (ŁCT) wybudowane zostanie na terenie kampusu Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dla potrzeb inwestycji przewiduje się zagospodarowanie części Budynku A-2 przylegającego za pomocą łączników, do wielokondygnacyjnego Budynku A-1, w którym prowadzona jest wielospecjalistyczna działalność lecznicza w oparciu o Centralny Szpital Kliniczny. Obecnie w budynku toczą się roboty budowlane związane z realizacją przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi zadania wieloletniego Drugi Etap Budowy Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
- Centrum Toksykologii będzie zapewniało kompleksową opiekę, profesjonalną diagnostykę, a także w istotny sposób wpłynie na poprawę warunków, w których prowadzone są wielowymiarowe działania ratujące zdrowie i życie pacjentów. Realizacja Łódzkiego Centrum Toksykologii to inwestycja w przyszłość i rozwój ochrony zdrowia - zanaczył wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.
Część Oddziału Ostrych Zatruć (Oddział Toksykologii) związana bezpośrednio z przyjęciem pacjentów na oddział, obejmująca m. in. pomieszczenia dekontaminacji, salę zabiegową, salę resuscytacyjno-zabiegową, pracownie analiz diagnostycznych, bank odtrutek – zostanie zlokalizowana na parterze Budynku A2.
Na pierwszym piętrze usytuowana będzie pozostała część Oddziału Ostrych Zatruć. Zlokalizowane tu będą sale chorych – dwie 3-łóżkowe, dwie 2-łóżkowe, izolatka oraz izolator 1-łóżkowy i izolator 3-łóżkowy, a także gabinet badań, gabinet psychologa, gabinet zabiegowy, gabinet komory hiperbarycznej. Obie części Oddziału, usytuowane na różnych poziomach połączone będą funkcjonalnie i komunikacyjnie dwoma klatkami schodowymi i dźwigiem szpitalnym.
Na tym samym piętrze przewidziano rozbudowę Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii o czterostanowiskową salę intensywnej terapii, stanowiska nadzoru pielęgniarskiego. Część ta zostanie włączona do funkcjonującego obecnie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii CSK.
W kondygnacji podziemnej Budynku A-2 zlokalizowane zostanie Laboratorium Diagnostyczne, w którym będą udzielane szerokie świadczenia z zakresu m.in. diagnostyki toksykologicznej.
Przyjęte na etapie projektowania ŁCT rozwiązania są zgodne z najnowszymi osiągnieciami medycyny i zapewniają możliwość stosowania najwyższych standardów leczenia, spełniają również wymagania obowiązujących przepisów prawa.
Komentarze
[ z 0]