Badania prenatalne dla kobiet poniżej 35 r. życia, mobilne szkoły rodzenia, porady laktacyjne, opieka położnej, wczesna rehabilitacja po porodzie - to tylko część propozycji skierowanych do mam i najmłodszych z województwa opolskiego. Urząd marszałkowski kontynuuje program poprawiający dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych.

Ponad 22 miliony 330 tysięcy złotych, to kolejne unijne pieniądze, które pozwolą kontynuować program związany ze wsparciem mam i dzieci w województwie opolskim. W tym rozdaniu proponowane usługi zdrowotne obejmą prawie 17 tysięcy osób.

Obok Klinicznego Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii w Opolu umowy na kolejne projekty podpisali również: Strzeleckie Centrum Obsługi Biznesu „SCOB” Marcin Rękawek, Szpital Powiatowy im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich oraz Lekarze Ginekolodzy – Mączka – Spółka partnerska. Instytucje te będą w partnerstwie z innymi szpitalami i jednostkami niosły pomoc i wsparcie dla mam i dzieci.

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego poinformował, że nadal będzie wspierać m.in. specjalistyczne badania najmłodszych. Dodatkowo mamy mogą liczyć na fachową opiekę nad noworodkiem i niemowlakiem. Instytucje biorące udział w projekcie mogą kupić wyposażenie, związane m.in. z rehabilitacją. Nadal będą działać mobilne szkoły rodzenia, prowadzone będą badania diagnostyczne dla dzieci w celu wczesnego rozpoznania nieprawidłowości w ich rozwoju psychoruchowym i wdrożenia odpowiedniej terapii.

>>>ZOBACZ TEŻ: Opole: Nowe łóżka w klinice ginekologii

– Zapewniamy fachową pomoc, a tym samym dbamy o poczucie bezpieczeństwa opolskich mam. Nasze projekty uzupełniają podstawową opiekę medyczną. Część oferty nie jest finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Opolskie mamy, które zdecydowały się na urodzenia dziecka, są dobrze zaopiekowane przez lekarzy, położne, pielęgniarki. Mamy świetnych lekarzy, przedstawicieli środowiska medycznego, którzy chcą z nami współpracować, są zaangażowani. Dzięki temu potrafimy nieść pomoc dzieciom już w łonie mamy, pomagamy w niwelowaniu ewentualnych wad rozwojowych. Dobór partnerów do projektu powoduje, że każda pani może skorzystać z tej naszej propozycji – mówił marszałek Andrzej Buła.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego