Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczął akcję edukacyjną dotyczącą wymagań sanitarnohigienicznych przy świadczeniu usług fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej.

Celem akcji „Nie płać zdrowiem za urodę” jest edukowanie zarówno profesjonalistów z salonów kosmetycznych, jak i ich klientów na temat zagrożeń związanych z niespełnianiem standardów bezpieczeństwa. A także informowanie, jakie standardy powinny być w gabinetach spełnione.

GIS chce uświadamiać społeczeństwo jak bezpiecznie korzystać z salonów beauty, aby docelowy efekt był taki jaki faktycznie pożądamy – poprawa naszego wyglądu bez uszczerbku na zdrowiu! Salony beauty dbające o bezpieczeństwo i zdrowie swoich klientów otrzymają specjalne naklejki, które będzie można przykleić na swój gabinet.

Naklejka będzie oznaczała, że dany salon dobrowolnie bierze udział w akcji „Nie płać zdrowiem za urodę” i jest miejscem, w którym priorytetowo dba się nie tylko o urodę, ale przede wszystkim o zdrowie i higienę klientów! Dzięki temu łatwiej będzie namierzyć miejsca, w których zdrowie i bezpieczeństwo ludzi to sprawa „wagi państwowej”.

Ze strony GIS można pobrać materiały informujące o planach higieny dla salonów kosmetycznych, studiów tatuaży i salonów fryzjerskich.

Źródło: GIS