Zakończyła się budowa nowego skrzydła Dziennego Domu Pomocy przy ulicy Czecha w Oświęcimiu. Od połowy grudnia ruszą w nim usługi opiekuńcze dla osób chorych na demencje, w tym alzheimera - poinformował Urząd Miasta.

W Małopolsce zachodniej i powiecie oświęcimskim nie ma dziennej placówki o takim zakresie usług. Inwestorem było miasto Oświęcim.
Dzienny Dom Pomocy zapewni terapeutów i opiekunów oraz nowoczesne pomieszczenia do terapii, wypoczynku i miłego spędzania czasu podczas pobytu. Ośrodek obejmie opieką 25 chorych. Z pozostałej oferty Dziennego Domu Pomocy korzystać będzie tak, jak dotychczas ponad 60 seniorów.

>>>ZOBACZ TEŻ: Częstochowa: Pierwsi stypendyści programu "Dostępny lekarz"

Dobudowana część mieści na parterze pracownie fizjoterapeutyczne, salę kulturalno-integracyjną, nowoczesną salę doświadczania świata oraz kuchnię terapeutyczna. Na piętrze, obok sali dziennego pobytu, znajdują się pomieszczenia do wypoczynku i terapii, gabinet psychologa i pielęgniarki oraz atelier dla twórców z demencją. Dla osób chorych przygotowano też ogród polisensoryczny oraz zaplecze do wypoczynku i aktywności ruchowej.

Pieniądze na inwestycję w wysokości blisko 3,9 mln zł zapewniło miasto. Obok nowego skrzydła przeprowadzono też termomodernizację głównego budynku Dziennego Domu Pomocy. Obiekt został docieplony i ma nową elewację. Wymieniono też okna. Dzienny Dom Pomocy pozyskał ponad 2 mln zł z funduszy unijnych na wyposażenie nowego oddziału.


Źródło: Miasto Oświęcim