Mali pacjenci ze szpitala nr 4 w Gliwicach na blok operacyjny pojadą akumulatorowym autem. Wszystko dzięki akcji #AutemnaBlok.

- Naszym marzeniem jest, aby właśnie tu, na chirurgii dziecięcej w Gliwicach, było jak najwięcej radości, dziecięcych uśmiechów i jak najmniej stresu – mówi dr Krzysztof Solecki, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. To marzenie spełnia się właśnie dzięki dofinansowaniu przekazanemu przez Fundację JSW.

„Bezpieczne oddziały dziecięce pełne kolorów” to inicjatywa, której celem jest wsparcie chirurgii dziecięcej oraz pediatrii w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach w taki sposób, aby pobyt małego pacjenta wraz z opiekunem na oddziale był jak najmniej traumatyczny, przynosił jak najmniej złych wspomnień.

Jak poinformowano na stronie internetowej szpitala, mimo pogarszającej się sytuacji epidemicznej, kolejnych obostrzeń oraz utrudnień organizacyjnych, udało się sfinalizować najważniejszą część projektu czyli #AutemNaBlok. To innowacyjne rozwiązanie polegające na tym, że mały pacjent, który musi przejść planowy zabieg, nie trafia na blok operacyjny na zwykłym, szpitalnym łóżku, ale jedzie sam... wyjątkowym pojazdem. Zakupione dzięki Fundacji JSW akumulatorowe auto jest już na oddziale chirurgii dziecięcej.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

- To kolejny krok, który stawiamy po to, aby szpital stał się dla dziecka miejscem maksymalnie przyjaznym. Początkowo, sami musieliśmy się dokładnie nauczyć obsługi tego auta, bo przyspieszenie ma całkiem niezłe, ale teraz wierzymy, że będzie dla małych pacjentów niezwykłą atrakcją – podkreśla dr Krzysztof Solecki, ordynator chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Na oddział trafiły także serie książek m.in. o przygodach Kici Koci, Pucia czy Mikołajka, a także pomoce dydaktyczne, materiały plastyczne oraz kolorowe akcesoria do zabaw wspomagających rozwój małego dziecka.


Źródło: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach