Chcesz sprawdzić, czy Twój pacjent jest pracoholikiem albo wypalony zawodowo? Czy uzależnił się od hazardu? A może potrzebujesz szybko skorzystać ze skali senności (stanfordzkiej lub karolińskiej), skali Apache II, SOFA, Bromage albo wczesnego ostrzegania? W takim razie poznaj bezpłatną aplikację drWidget Normy i Skale – od niedawna oferuje ona szereg nowych narzędzi. Sprawdź szczegóły.

DrWidget Normy i Skale to aplikacja mobilna, którą można pobrać zupełnie za darmo ze sklepów Google Play i App Store. Oferuje ona prawie 200 norm i skal powszechnie stosowanych w medycynie. W sekcji „Normy i skale” narzędzia zostały uporządkowane alfabetycznie, natomiast sekcja „Kategorie” umożliwia znalezienie norm i skal stosowanych w badaniach konkretnych układów (np. pokarmowego, krążenia) lub w wybranych działach medycyny (np. onkologia).

W obu sekcjach dostępne są wyszukiwarki pozwalające szybko dotrzeć do potrzebnego lekarzowi narzędzia. Najczęściej wykorzystywane normy i skale można dodać do sekcji „Ulubione”, aby jeszcze przyspieszyć i ułatwić sobie dostęp do nich.

Aplikacja drWidget Normy i Skale została niedawno wzbogacona o 23 nowe narzędzia pracy lekarza. Są wśród nich wspomniane już testy na pracoholizm, wypalenie zawodowe, uzależnienie od hazardu, skale senności (stanfordzka, karolińska), skala Apache II, SOFA, Bromage (2 wersje) oraz wczesnego ostrzegania. Nowościami w aplikacji są również narzędzia, takie jak Mini-mental, Stop Bang, Limfocyty, Parathormon, IMDC, MSKCC/Motzer, Białko C-reaktywne, Homocysteina, Witamina D, test AUDIT, skala Wellsa i Waterlow, Troponina.

Normy i skale medyczne dostępne w aplikacji pozwalają wprowadzić dane pacjenta i precyzyjnie ocenić jego stan, by następnie wybrać najlepszą metodę leczenia. Prosta, intuicyjna obsługa narzędzi nikomu nie przysporzy najmniejszych problemów.

Już dziś pobierz aplikację i wypróbuj jej możliwości – to nic nie kosztuje!

Pobierz z App Store Pobierz z Google Play