Bezpłatne badania, warsztaty i konsultacje ze specjalistami, a do tego świetna, rockowa zabawa w gronie gwiazd polskiej estrady. Festiwal KultURO potrwa od 24 do 29 września, w Krakowie!

KultURO ratuje życie - w zeszłym roku udało się przebadać 300 osób. Wynik był piorunujący, bo aż u 40 pacjentów wykryto zmiany nowotworowe. To właśnie dlatego już po raz kolejny zorganizowano aż pięciodniowe, bezpłatne konsultacje w ramach Dni Otwartych Katedry i Klinki Urologii.

W ramach Festiwali po raz pierwszy odbędą się również warsztaty i spotkanie Q&A dla pacjentów, by pogłębiać dialog między lekarzami, a pacjentami. Na konsultacje obowiązują zapisy (w Klinice Urologii, pod nr 12 424 79 67).

KultURO to także prawdziwa muzyczna energia, wydarzenie zwieńczy wyjątkowy koncert „EndoPower i Przyjaciele”, w którym udział swój potwierdzili m.in. znany z Formacji Nieżywych Schabuff Olek Klepacz, tym razem we wspólnym projekcie z OZD; legenda polskiego jazzu - Janusz Grzywacz, z towarzyszeniem Bernarda Maselego czy aktorska formacja - Kurtyna Siemiradzkiego. Ponadto przed krakowską publicznością, w nowej roli wystąpi sekretarz Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego - prywatnie zapalony muzyk-saksofonista, Manoj Monga i niemiecka grupa Doc in the Fog, także o medycznym rodowodzie.

Koncerty odbędą się w Muzeum Inżynierii Miejskiej (hala D - to zmiana w stosunku do zeszłego roku!) przy ul. św. Wawrzyńca 15 w Krakowie, w sobotę 29 września br. od godz. 16:00.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wydarzenia wstęp jest bezpłatny.