W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. St. Rybickiego w Skierniewicach oddano pacjentom i lekarzom wyremontowaną salę operacyjną z nowoczesnym sprzętem. Tym samym szpital ma trzy nowe pomieszczenia do przeprowadzenia operacji w głównym bloku operacyjnym - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

– Naprawdę z dużą radością przekazuję mieszkańcom Skierniewic i powiatu skierniewickiego wiadomość o oddaniu do użytku trzeciej sali operacyjnej szpitala im. St. Rybickiego. Całkowicie nowa, wyremontowana i wyposażona sala czeka na pacjentów – powiedział podczas konferencji prasowej Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego, który odpowiada m.in. za sprawy zdrowia. – Remont kosztował 1 520 770 zł - pieniądze pochodziły z budżetu województwa.

Dzięki temu szpital osiągnął pełną gotowość bloku głównego, który wyposażono zarówno w sprzęt medyczny oraz wspólne instalacje.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

W ramach projektów unijnych dotyczących walki z koronawirusem Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przekazał placówce środki ochrony indywidualnej, środki do dezynfekcji, a także sprzęt i aparaturę medyczną na kwotę 7,2 mln zł.

Wśród przekazanego sprzętu znalazł się m.in. 64. rzędowy tomograf komputerowy za ponad 2 000 000 zł, aparat RTG cyfrowy Telekomando za ponad 1 000 000 zł, zestaw kardiomonitorów z centralą oraz sterylizator.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego