Wrześniowa lista refundacyjna uwzględnia 114 bezpłatnych produktów dla kobiet w ciąży. Aby łatwo sprawdzić, które leki są refundowane, przyszła mama może skorzystać z aplikacji mobilnej Leki Ciąża Plus. Poznaj tę darmową aplikację i poleć ją swoim ciężarnym pacjentkom!

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Komu przysługują darmowe leki? Wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Szczegółowe informacje o ww. lekach refundowanych przyszła mama znajdzie np. w bezpłatnej aplikacji mobilnej Leki Ciąża Plus. Pozwala ona:

-> Korzystać z wyszukiwarki: wpisywać nazwy leków albo substancji czynnych.

-> Zapomnieć o ulotkach leków: wszystkie niezbędne informacje poda aplikacja. Przyszła mama sprawdzi tutaj m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania i działania niepożądane.

-> Przeglądać nie tylko opisy darmowych leków (oznaczonych dopiskiem “Ciąża Plus”), lecz także wszystkich innych dopuszczonych do obrotu w Polsce.

-> Dodawać leki do “Ulubionych”, jeśli przyszła mama chce mieć jeszcze szybszy dostęp do ich opisów.

-> Korzystać z wyszukiwarki chorób i weryfikować, które produkty stosowane są w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Aplikację można pobrać za darmo ze sklepów Google Play i App Store. Jeśli jednak Twoja pacjentka nie jest miłośniczką mobilnych rozwiązań, może również odwiedzić stronę www.lekiciazaplus.pl, gdzie znajdzie analogiczną wyszukiwarkę leków i chorób. Dodatkowo serwis oferuje aktualności, najważniejsze z perspektywy przyszłych rodziców.

Zarówno aplikacja, jak i serwis podlegają regularnej aktualizacji i zawsze podają dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.