Kwestie epidemiologiczne nie były jedyną przesłanką do wprowadzenia nowych obostrzeń; kierowaliśmy się także kryterium redukowania liczby interakcji społecznych - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na konferencji prasowej padło pytanie, czy są twarde dane wskazujące, że gastronomia jest szczególnym ogniskiem zakażeń i jako branża powinna być zamknięta wcześniej, niż inne.

Minister zdrowia mówił, że kwestie epidemiologiczne nie były jedyną przesłanką do wprowadzenia nowych obostrzeń. "Tutaj bardzo intensywnie analizujemy, jak poszczególne elementy życia społecznego wpływają na liczbę interakcji społecznej" - mówił Niedzielski, zwracając uwagę, że na przełomie września i października mobilność społeczna osiągnęła poziom sprzed pandemii.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

"My, dyskutując o obostrzeniach, bierzemy pod uwagę i kierujemy się przesłankami epidemicznymi, ale również bardzo ważnym punktem widzenia jest to, żeby ograniczać takie działania, które generują ruch, które generują interakcje" - podkreślił.(PAP)


Źródło: PAP
Fot. Adam Guz |KPRM