Z udziałem wojewody lubelskiego Lecha Sprawki odbyło się oficjalne otwarcie Klinik Psychiatrii powstałych w ramach programu pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie”.

Oficjalnie otwarty budynek przy ulicy Głuskiej przeznaczony jest dla mieszczących się tam dwóch Klinik Psychiatrii SPSK 1 (I Klinika Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji i II Klinika Psychiatrii i Rehabilitacji Psychiatrycznej. W skład I Kliniki wchodzą Oddział Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży, Oddział Ogólnopsychiatryczny B – Leczenia Wczesnych Psychoz i Oddział Leczenia Nerwic i Terapii Zaburzeń Odżywiania).

Uroczystego przecięcia wstęgi w łączniku szpitalnym dokonał m.in. wojewoda lubelski. Budynek został poświęcony przez JE arcybiskupa Stanisława Budzika, metropolitę lubelskiego i JE Abla, prawosławnego arcybiskupa lubelskiego i chełmskiego.

Wojewoda wręczył też odznaczenia państwowe nadane przez prezydenta RP. Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę przyznane zostały za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

- To, co państwo czynicie na co dzień, nie tylko w zakresie opieki nad pacjentami, ale również zapewniając odpowiednie warunki do leczenia, jest miarą rozwoju waszej społeczności. Za to serdecznie dziękuję i gratuluję. Szczególnie martwi lawinowy wzrost, jeśli mówimy o zachorowaniach dzieci i młodzieży. To potężne wyzwanie. Życzę dalszego rozwoju zawodowego i infrastrukturalnego, aby pacjenci znaleźli tu szansę na powrót do godnego, dorosłego życia – mówił wojewoda Sprawka.

Program wieloletni pn. „Przebudowa i rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie” został ustanowiony uchwałą Rady Ministrów z dnia 3.11.2015 r., i będzie realizowany do 2022 roku. Program rozbudowy i przebudowy SPSK Nr 1 rozpoczął się w 2016 r. od budowy nowego obiektu u zbiegu ul. 3 Maja i Radziwiłłowskiej. Budynek ten, będąc pierwszym efektem realizacji wieloetapowego Programu, umożliwi funkcjonowanie nowoczesnego i kompleksowego ośrodka chirurgii onkologicznej i radioterapii.


Źródło: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie