Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu od poniedziałku mogą przemieszczać się specjalnymi autobusami komunikacji miejskiej na trasie Kliniki – Uniwersytecki Szpital Kliniczny.

Autobusy MPK przeznaczone dla studentów i pracowników Uniwersytetu Medycznego są specjalnie oznakowane. Przystanki dla tych pojazdów znajdują się przy ul. Chałubińskiego (przed Kliniką Ginekologii i Położnictwa) oraz ul. Pasteura, naprzeciwko Centrum Naukowej Informacji Medycznej. Na drugim końcu trasy autobus zatrzymuje się przed wejściem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Prof. Tomasz Zatoński, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, podkreślił, że obecnie większość zajęci na tej uczelni odbywa się zdalnie, nie da się jednak w takiej formie prowadzić zajęć klinicznych przy pacjentach w szpitalu.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

„Uniwersytet Medyczny ma kilka ośrodków. Dostawaliśmy liczne sygnały od studentów, że poruszanie się pomiędzy tak zwanym starym kampusem przy ul. Skłodowskiej a Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym, gdzie mają kontakt z pacjentami, w czasie epidemii jest szczególnie trudne. Studenci korzystają często ze środków komunikacji miejskiej. Chcąc zminimalizować ryzyko infekcji, postanowiliśmy zorganizować naszym studentom i pracownikom dedykowany transport. Udało się dzięki wsparciu prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz władz wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji” - tłumaczył prof. Zatoński.

Podobnie jak w przypadku zwykłych linii wrocławskiego MPK, tak i tu, ze względów epidemicznych, obowiązuje limit osób mogących przebywać w autobusie. Pojazdy dedykowane studentom i pracownikom Uniwersytetu Medycznego rozpoczęły kursowanie w poniedziałek, 26 października.


Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl | Piotr Doczekalski