Włocławska filia regionalnego Centrum Onkologii otrzyma wkrótce cyfrowy mammograf i najnowszej generacji aparat do rezonansu magnetycznego. Wart blisko 6 milionów złotych wysokiej klasy sprzęt zastąpi wysłużoną aparaturę będącą obecnie na wyposażeniu ośrodka. Środki na zakup pochodzą z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

- Te zakupy bardzo wzmocnią zarówno zaawansowaną diagnostykę, jak i segment wczesnej profilaktyki chorób nowotworowych we Włocławku, a to oznacza lepszą dostępność tego typu świadczeń dla mieszkańców tej części regionu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Filia CO we Włocławku dysponuje obecnie starym analogowym mammografem i wyeksploatowanym aparatem rezonansowym. Wymiana ich na sprzęt nowej generacji to konieczność – chodzi o skuteczność diagnostyki, bezpieczeństwo pacjentów i możliwość współpracy tych urządzeń z nowoczesnym sprzętem w CO w Bydgoszczy.

Sprzęt będzie wykorzystywany do świadczenia usług medycznych na rzecz pacjentów bezpłatnie, w ramach kontraktu placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kierownictwo CO chce zdążyć z realizacją zakupu na przypadający w kwietniu jubileusz bydgoskiego ośrodka onkologicznego.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego