Klinika Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej WIM wchodząca w skład Wojskowego Instytutu Medycznego (Centralny Szpital Kliniczny MON) została gruntownie odnowiona. W ramach przeprowadzonych prac modernizacyjnych przebudowano wszystkie pomieszczenia kliniki, wymieniono też wszystkie instalacje.

Po kapitalnym remoncie stworzono dogodne warunki dla małych pacjentów. Powstały komfortowe, klimatyzowane sale chorych wyposażone w łazienki. Pracownie wyposażono w nowoczesny sprzęt diagnostyczno-leczniczy, zadbano też o dobre warunki pracy dla lekarzy, pielęgniarek i personelu pomocniczego uzbrajając stanowiska pracy w najnowocześniejszy sprzęt informatyczny i audiowizualny. Dzieciom w trakcie pobytu w klinice będą mogli towarzyszyć rodzice. Do ich dyspozycji przygotowano miejsca do odpoczynku.

Prace remontowo-budowlane zrealizowano w ciągu 9 miesięcy. Na realizację projektu Wojskowy Instytut Medyczny otrzymał dofinansowanie w wysokości niemal 13 milionów złotych.

Wojskowy Instytut Medyczny – Centralny Szpital Kliniczny MON, nazywany „szpitalem przy Szaserów”, należy do największych, wieloprofilowych, placówek ochrony zdrowia w Polsce. Posiada akredytację Ministra Zdrowia oraz systemy zarządzania jakością w zakresie normy ISO i AQAP. W krajach NATO wiodący szpital wojskowy – odgrywa ważną rolę w systemie bezpieczeństwa całego państwa, leczący m.in. rannych na służbie żołnierzy i funkcjonariuszy. Szpital to też istotne centrum kształcenia medyków oraz prężny ośrodek naukowo-badawczy. Co roku blisko 3 tysiące pracowników z 44 klinik, oddziałów i zakładów niesie pomoc około 100 tysiącom pacjentów.


Źródło: MON