Oddział kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie przeszedł kompleksowy remont. Dzięki temu pacjenci z Tarnowa i okolic będą wracali do sił w jeszcze bardziej komfortowych warunkach.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, w trakcie remontu, obejmującego powierzchnię prawie 1100 m2 , m.in. przebudowano sale intensywnej opieki kardiologicznej, wymieniono drzwi, wykonano podwieszone sufity oraz zakupiono nowe i wygodne meble, z których będą korzystać mieszkańcy. Budynek będzie też lepiej przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Oddział, wyposażony w 43 miejsca, zapewni pacjentom komfortowe warunki leczenia w dwuosobowych salach z własnymi łazienkami. Koszt remontu wyniósł 3,7 mln zł, z czego ponad połowa – 2 mln zł – pochodzi z budżetu województwa. Pozostałe 1,7 mln zł to wkład własny szpitala.

Oddział kardiologii w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie to jeden z najlepiej wyposażonych tego typu oddziałów w całym województwie. Niedawno tamtejsza pracownia angiografii została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt IVUS HD. To pierwszy szpital w Małopolsce, a piąty w Polsce, który posiada tego typu specjalistyczne urządzenie.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego