Dr100 to innowacyjny program do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych, który dynamicznie się rozwija, oferując użytkownikom coraz to nowsze funkcjonalności i udogodnienia. Właśnie wzbogaciliśmy program o kilka przydatnych nowości – sprawdź jakich.

Przypominamy, że dr100 dostępny jest w dwóch wersjach: mobilnej i webowej (czyli dostępnej w przeglądarce pod adresem www.dr100.pl). Z programem powiązana jest także aplikacja desktopowa (do instalacji na komputerze), tj. dr100 Asystent, pomocna w digitalizacji dokumentów. Aplikacja monitoruje bowiem folder skanowania wskazany przez użytkownika i automatycznie kopiuje nowe dokumenty do programu dr100.

W ostatnim czasie Asystent został wzbogacony o nową funkcjonalność. Od teraz, jeśli plik znajdujący się w folderze skanowania ma w nazwie numer PESEL, to zostaje on wysłany na serwer bez pytania, do którego pacjenta go przypisać. System automatycznie wyszuka osobę o podanym numerze PESEL i wyśle plik do jej karty.

Na prośbę lekarzy stomatologów w aplikacji mobilnej pojawiły się dwie nowości. Po pierwsze, udostępniliśmy wersję DEMO – nie trzeba mieć konta, aby sprawdzić, jak działa aplikacja. Druga nowość to przejrzysty, kafelkowy widok listy wizyt, pozwalający błyskawicznie zorientować się w grafiku pracy placówki. Oprócz tego, od niedawna aplikacja umożliwia lekarzom przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego (w trybie bezpiecznego uzupełniania danych).

To jednak nie wszystkie nowości oferowane przez program dr100. Jakiś czas temu ukazała się mobilna aplikacja dedykowana pacjentom – dr100 Pacjent. Do tej pory była dostępna na telefony z systemem operacyjnym iOS. Teraz pojawiła się także w wersji na Android; można pobrać ją za darmo ze sklepu Google Play. Aplikacja pozwala przeglądać harmonogram zaplanowanych wizyt, odwoływać je i zmieniać ich terminy. Dedykowana jest pacjentom placówek korzystających z programu dr100.

Trwają prace nad kolejnymi nowymi funkcjonalnościami programu, takimi jak interaktywny generator formularzy, odwoływanie wizyt przez SMS oraz moduł sterylizacji. O wprowadzonych zmianach będziemy informować na bieżąco w newsletterze.