Oddział Dermatologii Dziecięcej otwarto we wtorek w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Koszt inwestycji oszacowano na kwotę 1,2 mln zł.

Oddział jest jedyną komórką organizacyjną o takim profilu w województwie śląskim oraz jednym z czterech szpitalnych oddziałów dermatologicznych dla dzieci w Polsce (po Warszawie, Łodzi i Lublinie).

W oddziale hospitalizowani będą pacjenci do 18 roku życia w zakresie diagnostyki i leczenia chorób skóry o podłożu alergicznym, autoimmunologicznym i infekcyjnym (m.in. atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik, bielactwo).

- Utworzenie tego oddziału pozwala nam rozszerzyć ofertę diagnostyczną, leczniczą i daje szanse dalszego rozwoju. Trafiają do nas pacjenci z różnymi schorzeniami i chcemy dać im możliwość konsultacji u specjalistów z wielu dziedzin. Problemy skórne u dzieci są bowiem często powiązane z innymi chorobami – tłumaczy Prezes Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, Andrzej Siwiec.

W uroczystym otwarciu oddziału uczestniczył marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz wicemarszałek Dariusz Starzycki.

- Inwestycje w służbę zdrowia są dla nas jednym z priorytetów. Mam świadomość, że ochrona zdrowia mieszkańców regionu wymaga odpowiednich nakładów finansowych. Szczególnie jeśli chodzi o najmłodszych pacjentów. Oddział Dermatologii w Centrum Pediatrii będzie właśnie takim przyjaznym miejscem. Mali pacjenci są pod dobrą opieką lekarzy, w komfortowych warunkach – podkreślił Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego