Od 19 lipca 2017 roku bezpłatny Punkt Konsultacyjny dla Diabetyków w jarocińskim szpitalu odwiedziło 2363 pacjentów. Najstarszy miał 91 lat, a najmłodszy 18. Większość kontynuowała leczenie pod okiem dr Hanny Byks, jednak pojawiły się też nowe osoby, u których zdiagnozowano cukrzycę i objęto specjalistycznym leczeniem.

Jak informuje Szpital Powiatowy w Jarocinie, liczba pacjentów odwiedzających punkt konsultacyjny pokazuje, że mamy do czynienia z epidemią cukrzycy. Chorują już coraz młodsze osoby, które nie zdają sobie z tego sprawy. Często bagatelizują objawy, bo nie kojarzą ich z tą chorobą.

– Objawy nie są charakterystyczne przez długie miesiące. Ciągłe zmęczenie nie musi być wcale objawem przepracowania i stresu, bo może być objawem cukrzycy. Trzeba pamiętać, że ludzie nadal mają geny jaskiniowców, którzy kiedyś biegali za jedzeniem, jedli je nieprzetworzone. Dzisiaj nikt nie musi walczyć o pokarm, bo ma do niego łatwy dostęp. Nie ruszamy się, jemy mnóstwo słodyczy i fast-foodów. A to ma swoje konsekwencje. – wyjaśnia dr Hanna Byks.

Darmowy punkt konsultacyjny dla mieszkańców powiatu jarocińskiego działa dwa razy w tygodniu- w środy i czwartki w godzinach od 8.00 do 15.00.


Źródło: Szpital Powiatowy w Jarocinie Sp. z.o.o.