DrWidget PES to najnowsza aplikacja mobilna w ofercie LekSeek Polska. Jak sugeruje nazwa, aplikacja dedykowana jest osobom przygotowującym się do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego. Warto pobrać ją na telefon, by móc powtarzać materiał w dowolnym miejscu i czasie oraz rzetelnie przygotować się do egzaminu.

Przypomnijmy, że PES odbywa się 2 razy do roku (w sesji wiosennej i jesiennej), w formie egzaminu testowego oraz ustnego. Test składa się z 120 pytań mających po 5 wariantów odpowiedzi, z których wyłącznie jeden jest poprawny. Część pisemną uznaje się za zaliczoną z wynikiem pozytywnym, jeżeli zdający otrzyma przynajmniej 60% maksymalnej, możliwej do uzyskania liczby punktów.

Materiału do przyswojenia jest sporo, a samo wertowanie podręcznika i notatek bywa nużące. Dlatego proponujemy małe urozmaicenie w nauce, czyli bezpłatną aplikację drWidget PES, zawierającą bazę testów egzaminacyjnych. Warto przyjrzeć się bliżej tej aplikacji mobilnej, ponieważ rozwiązywanie praktycznych testów – obok nauki odpowiednio rozłożonej w czasie – należy do najbardziej efektywnych metod przyswajania wiedzy. Takie wnioski wynikają z raportu na temat skuteczności technik uczenia się, opublikowanego w Psychological Science in the Public Interest.

Aplikację można pobrać na urządzenia z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Przed przystąpieniem do rozwiązywania testu należy wybrać preferowane ustawienia. W pierwszej kolejności użytkownik ustala, czy chce się zmierzyć ze wszystkimi pytaniami z danego egzaminu, czy też z zestawem 10, 20 lub 30 z nich. Następnie trzeba wybrać jeden z trzech dostępnych rodzajów egzaminu: „Bez odpowiedzi”, „Aż do poprawnej odpowiedzi” albo „Z odpowiedziami”. Wybranie pierwszego z nich oznacza, że wynik zostanie podany dopiero po rozwiązaniu wszystkich zadań. Jeśli użytkownik od razu chce wiedzieć, czy dobrze odpowiedział na pytanie, to powinien wybrać drugą opcję, tj. „Aż do poprawnej odpowiedzi”. Z kolei trzeci wariant egzaminu przypadnie do gustu osobom, które jeszcze nie opanowały całego materiału i wolą jedynie przeglądać pytania z zaznaczonymi poprawnymi odpowiedziami.

Po wybraniu rodzaju egzaminu pozostaje już tylko zdecydować, w jakiej kolejności mają być wyświetlane pytania: takiej jak na egzaminie czy losowej. Gdy preferowane ustawienia zostaną wybrane, można rozpocząć naukę. Specjaliści z LekSeek Polska, twórcy aplikacji, zadbali o przejrzystą prezentację treści pytań, płynne przechodzenie pomiędzy nimi oraz miłą dla oka grafikę. System zapamiętuje uzyskane przez użytkownika wyniki, czas rozwiązywania testu i średni czas poświęcony na jedno pytanie. Swoje postępy w nauce można śledzić na łatwych do odczytania wykresach. Warto również wspomnieć, że istnieje możliwość dodawania pytań do zakładki „Ulubione” i wracania do nich w razie potrzeby.

DrWidget PES to nie jedyna nasza aplikacja edukacyjna. Już od dłuższego czasu w ofercie firmy LekSeek Polska można znaleźć narzędzie o nazwie drWidget LEP, stworzone z myślą o osobach przygotowujących się do Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Aplikacja zapewnia dostęp do bazy testów egzaminacyjnych z lat 2008-2012, jest prosta i intuicyjna w obsłudze, a ponadto można ją pobrać zupełnie za darmo.

Na koniec dodajmy, że drWidget PES powstał na wniosek jednego z użytkowników naszych aplikacji. Dlatego zachęcamy do zgłaszania nam swoich pomysłów i potrzeb – postaramy się je zrealizować zgodnie z Państwa oczekiwaniami.