Ponad 2 tysiące poznaniaków skorzystało z oferty bezpłatnych badań i warsztatów podczas "Lata zdrowego i międzypokoleniowego" na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Organizowana przez miasto akcja przyciągnęła dorosłych i dzieci, a do współpracy zgłosiło się ponad 40 organizacji.

Podczas tegorocznych wakacji Miasto Poznań zorganizowało dla mieszkańców cykliczne wydarzenie wpisujące się w kalendarz Lata na Targach - "Lato zdrowe i międzypokoleniowe". To okazja do darmowych badań i konsultacji lekarskich połączonych z pokazami edukacyjnymi i warsztatami dla dzieci.

Podczas "Lata zdrowego i międzypokoleniowego" każdy mógł zasięgnąć porady medycznej, zbadać niepokojące znamiona na skórze, wziąć udział w badaniach podologicznych i ortopedycznych. Na gości czekała też nauka i ćwiczenia z podstaw pierwszej pomocy i stoiska, na których można było zapisać się na bezpłatne badania w kierunku nowotworów.

Tylko podczas pierwszego miesiąca trwania akcji aż 158 poznaniaków przebadało wideodermatoskopem niepokojące znamiona na skórze. Wskutek badania wykryto 16 niepokojących zmian, a pacjentów skierowano do ich usunięcia. Dodatkowo 21 osób poproszono o obserwację znamion i zaproszono na wizytę kontrolną za pół roku. Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka, które prowadzi badania, zaprasza kolejnych zainteresowanych na Targi 8 sierpnia.

- Takie badania pokazują, jak ważna jest profilaktyka - podkreśla Joanna Olenderek, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

Dla odwiedzających przygotowano również bardzo bogatą ofertę rekreacyjną. Dzięki zaangażowaniu partnerów odbywały się warsztaty plastyczne i warsztaty rękodzieła, prezentacje i pokazy, można było zagrać w gry edukacyjne oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami.


Źródło: Urząd Miasta Poznania