Jeśli potrzebują Państwo sprawdzonego receptariusza, który zawiera aktualne i rzetelne dane, to zachęcamy do zapoznania się z naszymi darmowymi publikacjami. Receptariusz Lekarza Praktyka i Receptariusz Farmaceuty można pobrać ze strony www.leksykon.com.pl i samodzielnie wydrukować albo korzystać z elektronicznej wersji dokumentu.

Warto zawsze mieć pod ręką Receptariusz Lekarza Praktyka, ponieważ dzięki niemu można błyskawicznie znaleźć informacje niezbędne do prawidłowego wypisania recepty. W Receptariuszu zostały zamieszczone m.in. dane na temat leków refundowanych i wybranych pełnopłatnych, średnie ceny apteczne oraz opisy wskazań według oryginalnych Charakterystyk Produktów Leczniczych.

Publikacja, adresowana do lekarzy wszystkich specjalizacji, składa się z następujących rozdziałów: indeksacja wg nazw handlowych, indeksacja wg nazw międzynarodowych, indeks chorób przewlekłych oraz indeks wskazań pozarejestracyjnych. Przejrzysta struktura ułatwia korzystanie z dokumentu. Co istotne: szczegółowe objaśnienia zastosowanych skrótów i oznaczeń znajdą Państwo we wstępie Receptariusza.

Oczywiście w publikacji zostały uwzględnione zmiany zaistniałe wskutek ogłoszenia przez resort zdrowia XXXX obwieszczenia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Chcąc ułatwić Państwu zapoznanie się z tymi zmianami, dopiskiem "nowości" oznaczyliśmy produkty dodane do listy leków refundowanych na podstawie ww. obwieszczenia.

Natomiast Receptariusz Farmaceuty powstał z myślą o właścicielach i pracownikach aptek, którzy potrzebują publikacji zawierającej rzetelne i szczegółowe informacje o wszystkich lekach refundowanych. Praktyczna indeksacja (wg nazw handlowych oraz wg nazw międzynarodowych) umożliwia szybkie odnalezienie żądanego produktu. Publikacja – tak jak Receptariusz Lekarza Praktyka – jest zgodna z najnowszym obwieszczeniem Ministerstwa Zdrowia oraz została opatrzona pomocnym wstępem, objaśniającym skróty i oznaczenia.

Jak już wspomnieliśmy, Receptariusze – wydawane przez nas cyklicznie co dwa miesiące – można pobrać zupełnie za darmo. Pliki w wygodnym formacie PDF (A4) znajdują się w zakładce "Materiały do pobrania".

Obie publikacje cieszą się zaufaniem środowiska medycznego. Lekarze i farmaceuci cenią proponowane przez nas Receptariusze ze względu na ich wyczerpujące, zawsze aktualne treści oraz przyjazną formę, która sprzyja szybkiemu odnajdywaniu potrzebnych danych.

Zespół LekSeek Polska