Zaktualizowany zgodnie z najnowszym obwieszczeniem refundacyjnym Ministra Zdrowia. Dostępny w dwóch wersjach: papierowej i elektronicznej. Aktualizacji uległa także Baza Leków znajdująca się w serwisach, programach i aplikacjach oferowanych przez LekSeek. Szczegóły w artykule.

Od 1 marca obowiązuje nowa lista leków refundowanych. Uwzględnia ona 108 nowych produktów, w tym 62 produkty lecznicze w ramach listy aptecznej, 9 – w ramach katalogu chemioterapii, 17 – w ramach programów lekowych oraz 20 wyrobów medycznych w ramach listy aptecznej. Szczegółowe informacje o zmianach wprowadzonych przez najnowsze obwieszczenie refundacyjne można znaleźć tutaj.

W pełni zgodny z ww. obwieszczeniem jest najnowszy Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon, adresowany do lekarzy wszystkich specjalizacji. Zawiera kompletną, aktualną listę leków Rx, a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych. Dane przedstawione są w przejrzystych, łatwych do odczytania tabelach oraz posiadają objaśnienia.

Receptariusz dostępny jest w dwóch wersjach: papierowej i elektronicznej. Tę pierwszą można zamówić, dzwoniąc pod numer 723 700 700 albo 22 350 00 06. Publikacja liczy ok. 620 stron i ma poręczny rozmiar: 162 x 97 mm. Wersję elektroniczną można pobrać zupełnie za darmo ze strony www.leksykon.com.pl (zakładka „Materiały do pobrania”). Dokument przygotowany jest w formacie PDF (A4).

Jak co dwa miesiące, porefundacyjną aktualizacją została objęta także Baza Leków w formie aplikacji mobilnej, znajdująca się w serwisie LEKsykon, na stronach www.apptekarz.pl oraz www.pielegniarkom.pl, a także w programach do prowadzenia placówek medycznych (Gabinecie drWidget i dr100). Przypominamy, że Baza Leków to źródło wszechstronnej wiedzy na temat wszystkich produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków dopuszczonych do obrotu w Polsce. Obecnie jest ich ponad 17 tysięcy. Lekarze i farmaceuci cenią Bazę Leków, ponieważ jest dla nich niezawodną pomocą w codziennej pracy. Tutaj mogą sprawdzić np. skład produktu, jego działanie, ostrzeżenia specjalne, interakcje oraz wskazania do refundacji według ChPL.

Pragniemy także przypomnieć o bardzo ważnej nowości, która niedawno pojawiła się w Gabinecie drWidget, czyli w naszym programie do prowadzenia indywidualnych gabinetów oraz większych przychodni. Otóż, użytkownicy programu mogą już wystawiać e-recepty! To nie tylko udogodnienie, lecz także możliwość realizacji ustawowego obowiązku – wystawianie e-recept stanie się obowiązkowe 1 stycznia 2020 roku. Z Gabinetem drWidget generowanie elektronicznych recept to nic trudnego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.