Cztery nowoczesne ambulanse medyczne z najnowocześniejszym wyposażeniem doposażą flotę Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Już od 1 kwietnia będą stacjonować w gminach Wołczyn, Łubniany, Świerczów i Namysłów - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Zakup czterech karetek to koszt ok. 1 400 000 zł. Urząd marszałkowski przekazał dodatkowo 400 000 zł na zakup ich wyposażenia medycznego karetek – to 4 defibrylatory, 3 respiratory reanimacyjno-transportowe, urządzenia do transportu pacjenta: nosze z transporterem, krzesła kardiologiczne oraz drobny sprzęt medyczny.

– Od 1 kwietnia karetki będą zabezpieczać mieszkańców gmin Namysłów, Świerczów, Wołczyn i Łubniany. To rejon operacyjny, który przejęliśmy po firmie Falck. Od wtedy rusza nowy system ratownictwa medycznego w Polsce czyli tzw. upublicznienie ratownictwa medycznego. Założyliśmy konsorcjum wszystkich podmiotów, które chciały się zajmować ratownictwem. Dlatego też opolskie poszerzyło swoją działalność, zakontraktowaliśmy już z NFZ wszystkie 43 samochody – wyjaśnia Ireneusz Sołek, dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego