Od 1 listopada obowiązuje nowy wykaz leków refundowanych. To oznacza, że aktualizacji uległa oferta firmy LekSeek Polska: można już zamawiać najnowszy Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon oraz korzystać ze zaktualizowanej Bazy Leków. Jak co dwa miesiące, przypominamy także o nowościach dostępnych w naszej ofercie.

W związku ze zmianami zaistniałymi w wykazie leków refundowanych oferujemy Państwu nowy, zaktualizowany Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon. To pozycja idealna dla każdego lekarza. Receptariusz zawiera kompletną listę leków Rx (a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych). Przejrzysta prezentacja treści, dokładne objaśnienia oraz poręczny rozmiar – to istotne atuty proponowanej przez nas publikacji.

Receptariusz Lekarza Praktyka można zamówić, dzwoniąc pod numer 723 700 700 albo 22 350 00 06. Tradycyjnie przygotowaliśmy dla Państwa także receptariusz w formie elektronicznej. Można go pobrać zupełnie za darmo (zakładka „Materiały do pobrania”) i wydrukować (format A4). Zachęcamy do korzystania z tej możliwości.

Porefundacyjną aktualizacją została objęta również Baza Leków LekSeek Polska. Ponad 17 tys. szczegółowych opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków – to wszystko oferuje wspomniana baza, dostępna w formie aplikacji mobilnej oraz na stronach www.leksykon.com.pl, www.apptekarz.pl i www.pielegniarkom.pl. Z Bazy Leków można też korzystać w naszych programach do kompleksowego zarządzania placówkami medycznymi, tj. w Gabinecie drWidget oraz dr100.

Zgodnie z zapowiedzią pragniemy także przypomnieć, jakie nowości w ostatnim czasie pojawiły się w naszej ofercie. Przede wszystkim dotyczą one dr100, czyli programu do zarządzania placówką stomatologiczną. Od niedawna oferuje on takie nowości, jak interaktywny generator formularzy, możliwość synchronizacji kalendarza dostępnego w programie z kalendarzem MacOS i Google, moduł bezpiecznego dodawania nowych pacjentów na tablecie wraz z możliwością podpisywania elektronicznie wymaganych zgód (w tym m.in. zgody na przetwarzanie danych osobowych). Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

Nowością w dr100 jest także możliwość uzyskania przez użytkowników atrakcyjnego rabatu. Jak to zrobić? W pierwszej kolejności należy przekazać kod polecający innemu stomatologowi lub klinice stomatologicznej. Kod wpisuje się podczas rejestracji – upoważnia on nowych użytkowników do jednorazowego rabatu w wysokości 20%. Gdy lekarz/ klinika, którym polecono program, wydadzą 100 zł, osoba polecająca również otrzyma zniżkę na zakup dowolnej subskrypcji. Dokładne informacje o systemie rabatowym są podane w tym artykule.

Na koniec pragniemy przypomnieć o nowych kalkulatorach w serwisie LEKsykon. Wszystkie są proste w obsłudze, wykonują obliczenia szybko i prawidłowo. „Kalkulator ciąży” pozwala określić termin porodu przy użyciu reguły Naegelego. SCORE (ang. Systematic Coronary Risk Evaluation) służy do oceny ryzyka zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych w ciągu 10 lat. Trzeci z nowych kalkulatorów to PolSCORE, czyli dostosowana do populacji naszego kraju wersja skali SCORE.

Tradycyjnie zachęcamy do wypróbowania nowości dostępnych w naszej ofercie oraz korzystania ze zaktualizowanego Receptariusza Lekarza Praktyka oraz Bazy Leków.