W związku z ukazaniem się nowej listy refundacyjnej, obowiązującej od dnia 1 maja br., została zaktualizowana oferta firmy LekSeek Polska. Tradycyjnie informujemy o zaistniałych zmianach oraz o nowościach, które w ostatnim czasie wzbogaciły nasze portfolio. Zapraszamy do lektury.

Porefundacyjną aktualizacją został objęty Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon. Przypominamy, że zawiera on kompletną listę leków Rx, a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych. Receptariusz jest dostępny w dwóch wersjach: tradycyjnej, książkowej oraz elektronicznej, w formacie PDF. Publikację książkową można zamówić, dzwoniąc pod numer 723 700 700 albo 22 350 00 06. Natomiast elektroniczna wersja receptariusza jest do pobrania ze strony www.leksykon.com.pl (zakładka „Materiały do pobrania”).

Wszystkie zmiany wprowadzone przez najnowsze obwieszczenie Ministra Zdrowia zostały również uwzględnione w Bazie Leków, dostępnej w naszych serwisach (takich jak wspomniany już www.leksykon.com.pl, a także www.apptekarz.pl oraz www.pielegniarkom.pl), programach do prowadzenia placówek medycznych (dr100 i Gabinet drWidget) oraz w postaci aplikacji na telefon i komputer. Baza Leków to prawdziwe kompendium wiedzy o wszystkich produktach leczniczych dopuszczonych do obrotu w Polsce. Można z niej korzystać zupełnie za darmo.

Pragniemy także przypomnieć o nowościach w naszej ofercie. W ostatnim czasie portfolio LekSeek Polska zostało wzbogacone o nowe aplikacje: dwie mobilne (Gabinet drWidget Pacjent oraz dr100 Pacjent) i jedną desktopową (do instalacji na komputerze – dr100 Asystent).

Gabinet drWidget Pacjent to elektroniczny dzienniczek terapii, wyposażony w funkcję przypominania o konieczności zażycia kolejnej dawki leku. Aplikacja jest bezpłatna, ale by móc z niej korzystać, trzeba posiadać konto w programie Gabinet drWidget. Zakłada je lekarz/ placówka medyczna na podstawie adresu e-mail pacjenta. Natomiast dr100 Pacjent pozwala użytkownikom samodzielnie zapisywać się na wizyty u stomatologa. W dowolnym momencie można przeglądać zarezerwowane przez siebie wizyty, odwoływać je, a także zmieniać ich termin. Aplikacja dedykowana jest pacjentom placówek korzystających z programu do prowadzenia gabinetów oraz klinik stomatologicznych – dr100.

Z ww. programem powiązana jest także nasza nowa aplikacja desktopowa, skierowana do lekarzy. Dr100 Asystent to cenna pomoc w digitalizacji dokumentów. Aplikacja monitoruje folder skanowania wskazany przez lekarza i automatycznie wgrywa nowe dokumenty do programu dr100.

Zachęcamy do korzystania z produktów oferowanych przez LekSeek Polska. O kolejnych zmianach i nowościach w naszej ofercie będziemy na bieżąco informować.

Zespół LekSeek Polska