Czy wiesz, że z Gabinetu drWidget można korzystać na dwa sposoby? Użytkownicy mają do dyspozycji: aplikację webową (tj. przeglądarkową, dostępną pod adresem www.drw.pl) oraz aplikację mobilną (na telefony z systemem operacyjnym Android oraz iOS). Niedawno mobilna wersja Gabinetu została wzbogacona o przydatną funkcjonalność. Sprawdź jaką.

Gdy lekarz nie ma dostępu do komputera (np. podczas wizyty domowej czy awarii sprzętu), z pomocą przychodzi aplikacja mobilna Gabinet drWidget. Wystarczy pobrać ją na telefon, aby w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie móc zarządzać swoim grafikiem pracy oraz sprawnie przeprowadzać wizyty.

Aplikacja zapewnia dostęp do szczegółowych informacji o pacjentach placówki, tj. do ich dokumentów i kart zawierających m.in. dane osobowe i medyczne, historię wizyt i zwolnień. Przeprowadzając wizytę, lekarz uzupełnia pola: „Wywiad”, „Badanie”, „Rozpoznanie opisowe” i „Rozpoznanie wg ICD-10”. System automatycznych podpowiedzi sprawia, że zajmuje to zaledwie krótką chwilę.

Ponadto aplikacja mobilna pozwala weryfikować w systemie eWUŚ, czy pacjent ma prawo korzystać ze świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Użytkownicy chętnie korzystają także z możliwości przesyłania sfotografowanych dokumentów (np. wyników badań pacjenta) z telefonu do aplikacji. Co istotne, przesłany dokument jest widoczny zarówno w aplikacji mobilnej, jak i przeglądarkowej.

Obie wersje Gabinetu drWidget podlegają nieustannemu rozwojowi – wzbogacamy je o użyteczne funkcjonalności i udogodnienia. Jedną z nowości, które w ostatnim czasie zostały wdrożone do aplikacji mobilnej, jest możliwość umawiania wizyt poza grafikiem. Lekarz może to zrobić zarówno z poziomu listy wizyt, jak i z poziomu karty konkretnego pacjenta.

Aplikacja pozwala umówić wizytę w szybki i łatwy sposób. Wystarczy wypełnić formularz – zawierający dane, takie jak data i godzina wizyty, rodzaj (NFZ, prywatna), gabinet, specjalizacja itp. – a następnie kliknąć w przycisk „Dodaj wizytę”. W razie potrzeby przy każdej wizycie można sporządzić notatkę.

Jak widać, mobilna wersja Gabinetu drWidget oferuje wszystko, co niezbędne lekarzowi w codziennej pracy. Aplikację można pobrać zupełnie za darmo ze sklepu App Store i Google Play. Oczywiście bezpłatna jest również przeglądarkowa wersja programu.