Aplikacja Apptekarz, czyli jedna z najnowszych propozycji od LekSeek Polska, może się pochwalić coraz większą liczbą użytkowników. Nic w tym dziwnego – dzięki aplikacji farmaceuci zyskują stały dostęp do ponad 17 tysięcy szczegółowych opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. Od teraz Apptekarz oferuje jeszcze jedną, ważną funkcjonalność. Sprawdź jaką.

Przypominamy, że Apptekarz to aplikacja desktopowa, czyli do instalacji na komputerze stacjonarnym albo laptopie. Jest dostępna zupełnie za darmo – można ją pobrać ze strony www.apptekarz.pl. Warto zapamiętać ten adres, bowiem znajduje się pod nim nowoczesny, interaktywny serwis, na bieżąco aktualizowany, z najważniejszymi doniesieniami branżowymi oraz narzędziami wspomagającymi farmaceutów w codziennej pracy. Dzięki forum to także miejsce wymiany poglądów i doświadczeń oraz nawiązywania ciekawych znajomości.

Apptekarz to prawdziwe kompendium wiedzy o wszystkich produktach leczniczych dostępnych w polskich aptekach. Do opisu wybranego preparatu można dotrzeć na dwa sposoby. Pierwszy to skorzystanie z wyszukiwarki, znajdującej się w lewym górnym rogu aplikacji, drugi – zeskanowanie kodu kreskowego produktu.

Specjaliści z LekSeek Polska, twórcy aplikacji, zadbali o przejrzystą prezentację opisów leków. Menu zostało podzielone na cztery sekcje: „Informacje”, „Opis”, „Ostrzeżenia” oraz „Decyzje GIF”. Pierwsza z nich podaje podstawowe dane o produkcie, w tym m.in. postać, dawkę, wielkość opakowania, nazwę producenta. Tutaj użytkownicy znajdą także wskazania według Charakterystyki Produktu Leczniczego wraz z linkiem przekierowującym do pełnej treści dokumentu.

Druga sekcja zawiera szczegółowy opis produktu, podzielony na rubryki, takie jak „Wskazania”, „Dawkowanie”, „Uwagi”, „Przeciwwskazania”, „Interakcje”, „Działania niepożądane”, „Skład”. Trzecia – zgodnie z nazwą – podaje ostrzeżenia, m.in. dotyczące stosowania leku u kobiet w ciąży.

Wspomnianą na wstępie nowością w aplikacji Apptekarz jest czwarta sekcja, tj. „Decyzje GIF”. Można je przeglądać w programie albo pobrać na komputer w formacie PDF. Użytkownik ma także możliwość wydrukowania decyzji GIF, jak również całej ulotki produktu leczniczego bądź wybranych jej fragmentów.

Mobilnym odpowiednikiem opisywanej aplikacji jest Aptekarz Baza Leków, do pobrania za darmo ze sklepów: App Store, Google Play oraz Windows Phone Store. Dopełnieniem oferty firmy LekSeek Polska, skierowanej do farmaceutów, są aplikacje: Aptekarz Receptury i Aptekarz Interakcje. Pierwsza zawiera precyzyjne opisy najczęściej stosowanych receptur leczniczych oraz przydatne kalkulatory, miary i przeliczniki. Druga pozwala sprawdzać interakcje farmakologiczne – jednocześnie można zweryfikować wzajemne oddziaływanie aż 10 produktów. Wszystkie aplikacje – mobilne oraz desktopowa – cechuje prosta, przyjazna dla użytkownika obsługa, szybkość działania oraz miła dla oka grafika.