Mamy zaszczepionych 120 tys. lekarzy, tj. ponad 80 proc. wszystkich lekarzy w Polsce, i około 150 tys. pielęgniarek – przekazał w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Przyznał, że nastąpiła pewna omyłka przy przekazywaniu danych w tej sprawie Naczelnej Izbie Lekarskiej.

Niedzielski był pytany na konferencji prasowej, skąd wynikała różnica co do odsetka zaszczepionych lekarzy, podanego przez niego i przez Naczelną Izbę Lekarską.

Szef resortu zdrowia przyznał, że nastąpiła "pewna omyłka" w Centrum e-Zdrowia, które wylicza te dane.

"Dane, które zostały podane w odpowiedzi na zapytanie o informację publiczną Naczelnej Izbie Lekarskiej, już skorygowaliśmy i przesłaliśmy" – podkreślił Niedzielski.

"Nowe, te najbardziej aktualne mówią o tym, że mamy zaszczepione 120 tys. lekarzy, co jest mniej więcej ponad 80 proc. całej populacji lekarzy w Polsce, i około 150 tys. pielęgniarek" – powiedział szef MZ.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Naczelna Izba Lekarska opublikowała w czwartek informację o liczbie zaszczepionych lekarzy i lekarzy dentystów, jaką otrzymała od Ministerstwa Zdrowia w odpowiedzi na pismo prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzeja Matyji.

Dane MZ pokazują, że zaszczepiono 64 804 lekarzy, czyli – jak podaje NIL – 46 proc. wykonujących zawód. Jeśli chodzi o dentystów, to dane upublicznione przez izbę pokazują, że zaszczepiono 15 392 lekarzy dentystów, czyli 40 proc. wykonujących zawód. (PAP)


Źródło: PAP