Do 30 listopada przedłużone zostają umowy z NFZ z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarze podkreślają, że to nie koniec negocjacji.

- Wzięliśmy pod uwagę wyłącznie bezpieczeństwo naszych pacjentów oraz to, żeby ciągłość ich leczenia została zapewniona. Nadal jednak czekamy na spełnienie naszych postulatów dotyczących zmiany warunków kontraktowania świadczeń w poz - podkreśla Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Porozumieniu Zielonogórskiemu i Porozumieniu Pracodawców Ochrony Zdrowia udało się wynegocjować wzrost wskaźnika korygującego stawi kapitacyjnej w dwóch grupach wiekowych. Od 1 października 2018 roku wzrasta wskaźnik korygujący w grupie wiekowej od 0 do 6 roku życia z 2,4 do 2,7 (o 3,67 zł miesięcznie) oraz wskaźnik korygujący w grupie wiekowej od 66 do 75 roku życia również z 2,4 na 2,7 (też wzrost o 3,67 zł miesięcznie).

Wynegocjowany wzrost wskaźników korygujących wynosi rocznie 270 mln zł. W zarządzeniu usunięto także błąd w sposobie naliczania kwot podwyżkowych dla pielęgniarek, na co w czasie negocjacji zwróciło uwagę Porozumienie Zielonogórskie.

Lekarze podkreślają, że chcą również m.in. przedłużenia obowiązywania zwolnień w wersji papierowej i wzrostu stawki kapitacyjnej za wszystkich pacjentów.

Więcej: www.federacjapz.pl | www.porozumieniepoz.pl