Nicole Sochacki-Wójcicka, znana w sieci jako Mama Ginekolog, zebrała ponad trzy miliony złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nicole Sochacki-Wójcicka jest ginekologiem-położnikiem w trakcie specjalizacji, skończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w czerwcu 2010 roku. Przez dwa lata pracowała w jednym z najlepszych ośrodków diagnostyki prenatalnej na świecie u prof. Kyprosa Nicolaidesa w Londynie (Fetal Medicine Foundation). W 2012 roku wróciła do Warszawy i od tego czasu pracuję w I Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM oraz w kilku prywatnych przychodniach. Prywatnie jest żoną i mamą dwóch chłopców.

Lekarka prowadzi profil na Instagramie, na którym opowiada historie ze swojego życia i dzieli się wiedzą medyczną. Jej konto śledzi aktualnie ponad 578 tysięcy internautów. Dodatkowo prowadzi bloga i wraz z mężem sprzedaje własnej marki produkty m.in. bardzo popularne segregatory medyczne, koszule porodowe i książki. W 2019 roku, w plebiscycie organizowanym przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, otrzymała tytuł „Warszawianki Roku”.

Nicole Sochacki-Wójcicka pozyskała pieniądze na WOŚP przez sprzedaż swoich e-booków. W dniach od 10 do 12 stycznia w internetowym sklepie można było zakupić "#Instaserial o Gotowaniu", "#Instaserial o Gotowaniu – Dokładka", "#Instaserial o Miłości" i "#Instaserial o Ślubie”, z których cały dochód (pomniejszony o podatek VAT) zostanie przekazany dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś rano lekarka przekazała na Instagramie, że na koncie akcji jest 3 299 000 zł, ale nie jest to jeszcze ostateczna kwota.

W niedzielę 12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 28. Do północy zebrano rekordową kwotę - ponad 115 mln zł.