Zgodnego z najnowszym obwieszczeniem Ministra Zdrowia, zawierającego kompletną, aktualną listę leków Rx, a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych. Receptariusz dostępny jest w wersji papierowej i elektronicznej.

Co nowego wprowadziło najnowsze obwieszczenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych? Między innymi: program lekowy „Leczenie agresywnego i objawowego, nieoperacyjnego, miejscowo zaawansowanego lub przerzutowego raka rdzeniastego tarczycy”, kolejne opcje terapeutyczne w cukrzycy typu pierwszego oraz nowe odpowiedniki dla leków przeciwdepresyjnych. Więcej informacji na temat zmian na liście refundacyjnej znajdziesz w tym artykule.

Bądź na bieżąco i korzystaj wyłącznie z aktualnych źródeł informacji o lekach, takich Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon. Publikacja adresowana jest do lekarzy wszystkich specjalizacji i zawiera kompletną, aktualną listę leków Rx, a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych. Receptariusz ma poręczny rozmiar (162 x 97 mm) i objętość ok. 620 stron. Przedstawione w nim informacje zawarte są w przejrzystych i łatwych do odczytywania tabelkach oraz posiadają objaśnienia.

Chcesz zamówić Receptariusz Lekarza Praktyka? Zadzwoń pod numer 723 700 700 albo 22 350 00 06. Możesz także pobrać jego bezpłatną, elektroniczną wersję. Plik w formacie PDF znajdziesz na stronie www.leksykon.com.pl, w zakładce „Materiały do pobrania”.

Jak co 2 miesiące, porefundacyjną aktualizacją została objęta również Baza Leków od LekSeek. Przypominamy, że oferuje ona ponad 17 tys. szczegółowych opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. Osoby zainteresowane znajdą tu informacje na temat składu produktu, jego działania, interakcji, wskazań, przeciwwskazań, ostrzeżeń specjalnych, uwag, sposobu stosowania, stopni odpłatności (100%, 50%, 30%, bezpłatne, ryczałt) itp.

Baza Leków dostępna jest w formie aplikacji mobilnej (na urządzenia z systemem operacyjnym iOS i Android), na stronach www.leksykon.com.pl, www.apptekarz.pl i www.pielegniarkom.pl, a także w programach do prowadzenia placówek medycznych: Gabinecie drWidget i dr100. Podlega ona zarówno aktualizacji porefundacyjnej, jak również bieżącej, związanej np. z pojawieniem się nowych produktów bądź wycofaniem ze sprzedaży konkretnych preparatów.