Wójt Gminy Jasienica odwołał w środę 26 lutego zajęcia dydaktyczne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach. Jedna z nauczycielek szkoły trafiła w poniedziałek do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, gdzie została skierowana na badania pod kątem koronawirusa.

Kobieta w niedzielę wróciła z Rzymu. W poniedziałek normalnie poszła do pracy i prowadziła zajęcia. Wieczorem zgłosiła się jednak do szpitala i została skierowana na badania pod kątem koronawirusa. Obecnie znajduje się w Szpitalu Specjalistycznym w Chorzowie.

>>>ZOBACZ TEŻ: Jak wystawić e-receptę w bezpłatnym programie Gabinet drWidget?

Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna postanowił odwołać zajęcia dydaktyczne w placówce do czasu uzyskania wyników badań nauczycielki.

We Włoszech cały czas rośnie liczba zakażonych pochodzącym z Chin koronawirusem COVID-19. Jak podają lokalne służby medyczne potwierdzono już 322 przypadki choroby. Jedenaście zakażonych osób zmarło. Najwięcej zachorowań odnotowano w Lombardii i Wenecji Euganejskiej. Pierwsze przypadki koronawirusa pojawiły się w Palermo na Sycylii oraz we Florencji w Toskanii.


Źródło: Gmina Jasienica | Facebook