Przy ich pomocy można sprawdzić, czy u ciężarnej pacjentki w sposób prawidłowy następuje przyrost hormonu beta hCG oraz zdecydować, czy pacjent z marskością wątroby kwalifikuje się do przeszczepu. W czym jeszcze pomogą nowe narzędzia dostępne w aplikacji drWidget Normy i Skale? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

DrWidget Normy i Skale oferuje już 213 norm i skal powszechnie stosowanych w medycynie. Przy ich pomocy lekarz może precyzyjnie ocenić stan pacjenta, by następnie wybrać najlepszą metodę leczenia.

Aplikacja zapewnia bezpłatny dostęp do norm i skal z prawie 20 kategorii, takich jak geriatria, onkologia, psychiatria, układ krążenia, nerwowy, oddechowy, pokarmowy itp. Narzędzia są interaktywne – użytkownik wprowadza dane pacjenta, a system ustosunkowuje się do nich (np. podpowiada, czy wprowadzone dane są w normie, czy nie).

Od niedawna drWidget Normy i Skale oferuje nowe narzędzia, a wśród nich:

1. TIBC (całkowita zdolność wiązania żelaza). Parametr laboratoryjny, którego zbadanie może być pomocne w zróżnicowaniu przyczyn anemii.

2. Beta hCG. Umożliwia weryfikację, czy u ciężarnej pacjentki w sposób prawidłowy następuje przyrost hormonu beta hCG.

3. Alfa-fetoproteina (AFP). Pozwala sprawdzić, czy u ciężarnej pacjentki stężenie alfa-fetoproteiny jest na prawidłowym poziomie.

4. Kryteria mediolańskie. Służą do kwalifikowania chorych z marskością wątroby na przeszczep.

5. Kryteria z San Francisco. (Zastosowanie – jak wyżej).

6. DHEA i DHEA-SO4. Umożliwiają weryfikację, czy poziom hormonów, które stymulują produkcję testosteronu i estrogenów, jest prawidłowy.

7. Ciśnienie u dorosłych, tętnicze rozkurczowe i skurczowe.

>>>ZOBACZ TEŻ: Jak wystawić e-receptę w bezpłatnym programie Gabinet drWidget?

Wszystkie narzędzia (zarówno nowe, jak i te dostępne w aplikacji już wcześniej) są bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Przy każdym z nich znajduje się zwięzły opis.

Pobierz aplikację drWidget Normy i Skale, by zawsze mieć pod ręką 213 norm i skal powszechnie stosowanych w medycynie. Aplikacja jest bezpłatna. Znajdziesz ją w sklepach Google Play i App Store.