Na konferencji prasowej prezes WOŚP Jerzy Owsiak poinformował, że rezygnuje ze stanowiska. Stało się to tuż po tym jak lekarze potwierdzili, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje.

- Składam rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP - powiedział Jerzy Owsiak na specjalnej konferencji prasowej. Zapowiedział też, że fundacja będzie nadal funkcjonowała.

- Ta nienawiść w moją stronę, w stronę fundacji, grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy mi grożą. Niestety, polski wymiar sprawiedliwości i policja nie dają sobie z tym rady - przekazał dotychczasowy szef fundacji.

W niedzielę podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został poważnie raniony przez nożownika. Po kilkugodzinnej operacji w poniedziałek nad ranem lekarze poinformowali, że samorządowiec przeżył operację, ale jego stan jest bardzo ciężki. Po godzinie 15 przekazali, że samorządowiec nie żyje.

- Trudno winić organizatorów, to się zdarzyło na przepięknej imprezie. Każdy, kto na nią wchodzi, może mieć tam różną rolę, mógł tam wejść ktoś z 2-metrową szablą, bo coś będzie pokazywał. Trudno mówić jednoznacznie o złym zabezpieczeniu, bo ten finał nie odbywał się w Syrii ani w Afganistanie. On się odbywa też w przedszkolach. Wyobrażacie sobie, że w każdym przedszkolu będzie antyterrorysta, będzie kontrolował wszystkich? - pytał Owsiak.