14 listopada w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim uruchomiony został system regulowania kolejki za pomocą kolejkomatu. Taki sam system od 1 października z powodzeniem działa w Izbie Przyjęć oraz Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej.

Od teraz każdy pacjent, który chce zapisać się do konkretnej przyszpitalnej poradni pobiera bilet. Jest na nim numer okienka w rejestracji, do którego będzie podchodził oraz informacja o liczbie osób czekających przed nim. W hallu głównym został też zamontowany monitor, na którym pojawiają się numery wzywanych biletów.

- To jeden z elementów naszej pracy nad poprawą jakości obsługi pacjenta. Wprowadzając ten system chcieliśmy oszczędzić czas pacjentów i poprawić ich komfort oczekiwania. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się wyeliminować wiele sytuacji, które do tej pory wywoływały stres i napięcie występujące często w przypadku kolejek tradycyjnych. Teraz już nikt nie powinien mieć wątpliwości, kiedy jest jego kolejka. Wszystko będzie bardziej czytelne - mówi Jerzy Ostrouch, prezes WSzW w Gorzowie Wlkp.

Nowy system obejmuje wszystkie poradnie funkcjonujące w Zespole Szpitalnym przy ul. Dekerta.


Źródło: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.