4. Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu prowadzi bezpłatne badania dla osób, które mają problemy ze snem i łączą je z przechorowaniem COVID-19.

Celem Programu jest wsparcie specjalistyczne dla mieszkańców Wrocławia z zaburzeniami snu po przebytym COVID-19, poprzez dokonanie oceny stopnia nasilenia zaburzeń i jakości snu oraz zaproponowanie im właściwej ścieżki diagnostycznej, terapeutycznej i rehabilitacyjnej.

W ramach oceny stopnia zaburzeń jakości snu przewidywana jest:

  • ocena trwałości i efektywności snu oraz liczby godzin spędzanych w łóżku określonych na podstawie badania aktygrafem
  • ocena związku zaburzeń snu w wyniku przechorowania COVID-19 z poziomem jakości życia i możliwościami codziennego funkcjonowania

W programie prowadzonym przez 4. Wojskowy Szpital Kliniczny mogą wziąć udział osoby, które przechorowały COVID-19 (potwierdzony testem PCR lub testem antygenowym) i co najmniej od miesiąca mają zauważalne problemy ze snem.

Ważne jest także, by czas od momentu wykonania dodatniego testu do przystąpienia do badania nie był krótszy niż trzy miesiące.

Program jest dla pacjentów bezpłatny, finansuje go gmina Wrocław. Rejestracja prowadzona jest codziennie w godz. 9-11 pod nr telefonu 71 727 41 46.


Źródło: 4. Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu