Szpital kliniczny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego to jedyny na Pomorzu referencyjny ośrodek leczenia niepłodności. Umowę na doposażenie „Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce” podpisali 15 marca br. wiceminister zdrowia Zbigniew Król i dyrektor naczelny UCK Jakub Kraszewski. W podpisaniu umowy, w formie elektronicznej – na tablecie, uczestniczyli również prof. Edyta Szurowska, prorektor ds. klinicznych GUMed i dr hab. Dariusz Wydra, kierownik Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej GUMed.

– Dzięki ministerialnemu dofinansowaniu będziemy jedynym ośrodkiem na Pomorzu, który będzie prowadził tak zaawansowaną diagnostykę i leczenie niepłodności. Wzmacnia to nie tylko pozycję Uczelni i Szpitala, ale również pozwala rozszerzyć działalność dydaktyczną wśród studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – powiedziała prof. Edyta Szurowska, prorektor ds. klinicznych GUMed.

Wartość sprzętu, który ma zostać zakupiony, wynosi ponad milion złotych. Środki przeznaczone zostaną na: aparat USG, tor wizyjny do badań laparoskopowych i histeroskopowych, fotel ginekologiczny oraz system do koagulacji laparoskopowej.


Źródło: Gdański Uniwersytet Medyczny