Jak zapowiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, jest duża szansa, że e-recepta będzie gotowa do końca bieżącego roku. Co istotne: osoby korzystające z Gabinetu drWidget nie muszą obawiać się zmian – program automatycznie dostosuje się do nowych funkcjonalności i pomoże użytkownikom uniknąć błędów.

Przypominamy, że Gabinet drWidget to nowoczesny, a przy tym bezpłatny program do kompleksowego zarządzania zarówno indywidualną praktyką, jak i przychodnią lekarską. Posiada liczne funkcjonalności. Już teraz umożliwia wystawianie i drukowanie recept lekarskich, oczywiście zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia oraz obowiązującymi przepisami. Cały proces odbywa się w szybki i łatwy sposób. Przejdźmy przez ten proces krok po kroku.

Po uruchomieniu programu należy przejść do modułu "Wizyty", a następnie wybrać akcję "Przeprowadź wizytę". Po lewej stronie ekranu pojawi się pasek zadań – tam znajdują się "Recepty", w które klikamy. Aby wyświetlił się interaktywny formularz, musimy wybrać pole "Dodaj receptę".

Gabinet drWidget automatycznie uzupełnia dane placówki i konkretnego pacjenta. Kolejne rubryki, takie jak "Oddział NFZ" i "Uprawnienia", wypełniamy poprzez wybranie odpowiedniej opcji z rozwijanego menu. Natomiast korzystając z praktycznej wyszukiwarki (pole "Szukaj leku"), można błyskawicznie znaleźć żądany produkt leczniczy. Już po wpisaniu pierwszych liter zobaczymy podpowiedzi programu uwzględniające postać, dawkę i wielkość opakowania. Wystarczy kliknąć w wybraną opcję, by została dodana do recepty.

Przydatną funkcjonalnością Gabinetu drWidget jest możliwość zapisania danego leku jako leku stałego pacjenta. Obok formularza recepty (po prawej stronie) znajduje się okno, w którym program wyświetla szczegółowe informacje o produktach leczniczych. W każdej chwili lekarz może sprawdzić dane, takie jak skład, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, ostrzeżenia specjalne, interakcje, działanie itp. To istotne udogodnienie pozwalające pracować szybko i efektywnie.

Oczywiście receptę można edytować, tj. zmieniać treść poszczególnych rubryk oraz wykasowywać wcześniej dodane leki. Gdy recepta będzie gotowa, klikamy w pole "Zapisz i wydrukuj". Instrukcja drukowania została zamieszczona w sekcji "Edytuj profil". Można także zapisać wersję roboczą recepty – aby móc ją później edytować i wydrukować.

Zapewniamy, że Gabinet drWidget został tak zaprojektowany, aby sprostać wszystkim ewentualnym zmianom przepisów w dziedzinie wystawiania elektronicznych recept. Osoby korzystające obecnie z tego programu nie będą musiały instalować żadnych nowych aplikacji, gdy w życie wejdzie e-recepta, zapowiadana przez resort zdrowia.

Gabinet drWidget to wybór tysięcy lekarzy. Oni już dziś potrzebują zaledwie kilku kliknięć, aby wypisać i wydrukować receptę. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące procesu wystawiania recepty w proponowanym przez nas programie, prosimy przejrzeć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (dostępne na stronie www.drw.pl). Można także zadzwonić do naszych konsultantów (33 445 43 45) lub napisać maila (kontakt@drw.pl).


Zespół LekSeek Polska