Do dwóch tragicznych zdarzeń z udziałem karetek pogotowia doszło dziś w godzinach popołudniowych w Puszczykowie (woj. wielkopolskie) i Pruszkowie (woj. mazowieckie).

Przed godziną 16 na przejeździe kolejowym w Puszczykowie karetka utkwiła między szlabanami. Wówczas wjechał w nią pociąg Intercity relacji Katowice - Gdynia. W wyniku wypadku zginęło dwóch pracowników pogotowia. Trzeci z nich (kierowca ambulansu) przeżył i został przetransportowany do szpitala. Karetka nie przewoziła żadnego pacjenta.

Pociągiem podróżowało około 100 osób, zarówno pasażerom, jak i obsłudze nic się nie stało. Ze wstępnych relacji świadków wynika, że ambulans wjechał na przejazd w momencie opuszczania się rogatek, nie miał włączonego sygnału dźwiękowego. Policja zabezpieczyła już monitoring, który pozwoli na dokładne ustalenie okoliczności wypadku.

Drugie zdarzenie miało miejsce około godziny 15.00 w Pruszkowie. Jadąca na sygnale karetka śmiertelnie potrąciła 9-letnią dziewczynkę.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że dziewczynka przechodziła przez jezdnię na przejściu dla pieszych. Wtedy potrąciła ją jadąca na sygnale karetka. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Wiadomo, że kierowca ambulansu był trzeźwy.