Dla najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie lekcję o higienie i bezpieczeństwie ruchu drogowego poprowadzili 2 lipca: wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Ministrowie poprowadzili kolejne zajęcia z cyklu spotkań edukacyjnych z małymi pacjentami. „Mam nadzieję, że lekcja, w której będą uczestniczyć dziś młodzi pacjenci, będzie dla nich zabawą, która nauczy ich tego, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Zależy nam, żeby wszystkie dzieci, które są uczestnikami ruchu drogowego, były bezpieczne” – powiedziała wicepremier Beata Szydło.

Bawić, ucząc

Krokodylek Tirek przygotował dla dzieci zagadki, wierszyki i zabawy, które okazały się doskonałym sposobem na poszerzenie i utrwalenie wiadomości o zdrowiu, higienie i bezpieczeństwie na drogach.

„Wakacje to czas, kiedy szczególnie powinniśmy pamiętać o pewnych nawykach z zakresu higieny, które warunkują nasze zdrowie. Mam nadzieję, że zdobyte dziś umiejętności i wiedzę, będziecie stosować w życiu tak, aby to zdrowie wzmacniać na co dzień” – podziękowała dzieciom za spotkanie wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia