LekSeek Polska wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom farmaceutów, dostarczając im zestaw profesjonalnych narzędzi, pomocnych w codziennej pracy. Najnowszym elementem tego zestawu jest aplikacja desktopowa Apptekarz. Sprawdź szczegóły.

Aplikacja desktopowa to taka, którą instaluje się na komputerze. W portfolio LekSeek Polska można znaleźć parę tego typu aplikacji. Najnowszą z nich jest Apptekarz, który – jak sugeruje nazwa – dedykowany jest farmaceutom. Warto pobrać go na komputer: to nic nie kosztuje, a można zyskać kompletny zestaw informacji na temat wszystkich produktów leczniczych, wybranych suplementów diety oraz dermokosmetyków, dostępnych w polskich aptekach.

Obecnie w bazie aplikacji znajduje się ponad 17 tys. opisów produktów. Zawierają one takie informacje, jak postać produktu, jego skład, dawka, substancja czynna, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, uwagi, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane itp. W razie potrzeby farmaceuta może wydrukować całą ulotkę produktu lub wybrane fragmenty.

Opis konkretnego preparatu można znaleźć na dwa sposoby. W zależności od preferencji, farmaceuta może skorzystać z praktycznej wyszukiwarki albo zeskanować kod kreskowy produktu. Po zeskanowaniu, na ekranie komputera pojawia się menu szybkiego dostępu, z podziałem na sekcje (wskazania, dawkowanie itp.).

Zaletą aplikacji jest prosta, intuicyjna obsługa, a także miła dla oka grafika. Narzędzie można pobrać ze strony internetowej www.apptekarz.pl (zakładka „Aplikacje”). Tam też dostępne są informacje na temat aplikacji mobilnych, oferowanych farmaceutom przez LekSeek Polska. Są to: Aptekarz Baza Leków, Aptekarz Receptury oraz Aptekarz Interakcje. Pierwsza jest mobilnym odpowiednikiem opisywanej aplikacji desktopowej. Druga zawiera opisy ponad 250 najczęściej stosowanych receptur leczniczych oraz najważniejsze – z punktu widzenia farmaceuty – kalkulatory, miary i przeliczniki. Natomiast trzecia z ww. aplikacji zapewnia dostęp do ponad 35 tys. opisów interakcji farmakologicznych. Wszystkie aplikacje są bezpłatne i można je pobrać ze sklepów: App Store, Google Play oraz Windows Phone Store.