Właśnie ukazała się najnowsza aplikacja mobilna od LekSeek Polska. Gabinet drWidget Pacjent to elektroniczny dzienniczek terapii, wyposażony w funkcję przypominania o konieczności zażycia kolejnej dawki leku. Aplikacja jest bezpłatna, ale by móc z niej korzystać, trzeba posiadać konto w programie Gabinet drWidget. Szczegóły w artykule.

To już trzecia aplikacja mobilna powiązana z Gabinetem drWidget, czyli programem do kompleksowego zarządzania placówką medyczną, z którego lekarze korzystają pod adresem www.drw.pl. Pierwsza ze wspomnianych aplikacji to mobilna wersja Gabinetu, zapewniająca dostęp do najważniejszych funkcji programu, takich jak zarządzanie grafikiem pracy czy przeprowadzanie wizyt. Druga aplikacja to OneTouch Gabinet. Dzięki niej pacjent może skopiować wyniki pomiarów cukru z glukometru na telefon i od ręki zapisać je na swoim koncie w Gabinecie drWidget.

Najnowsza aplikacja mobilna powiązana z ww. programem również dedykowana jest pacjentom. Pozwala ona zadbać o regularność terapii, a konkretnie – o systematyczne zażywanie leków. W przyszłości zaoferuje także inne, przydatne funkcjonalności.

Aplikację można pobrać za darmo na telefony z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Jednak jest ona dedykowana posiadaczom konta w programie Gabinet drWidget. Zakłada je lekarz/ placówka medyczna na podstawie adresu e-mail pacjenta. Na podany adres zostaje wysłany login wygenerowany przez system oraz link służący do ustalenia hasła.

Po zalogowaniu można przystąpić do planowania harmonogramu swojej kuracji. Dawkowanie ustawia się w czterech krokach. Pierwszy to wprowadzenie nazwy produktu leczniczego. Następnie należy wyznaczyć początek i koniec terapii. Trzeci krok polega na określeniu częstotliwości i sposobu przyjmowania preparatu (w stosunku do posiłków: przed, po, w trakcie). W tym miejscu można także napisać komentarz do dawkowania. Na koniec użytkownik ustala, ile dawek dziennie będzie zażywał i o której godzinie.

W razie potrzeby wprowadzone dawkowanie można edytować. Zaletą aplikacji jest przejrzysty kalendarz pozwalający błyskawicznie zorientować się w harmonogramie terapii oraz intuicyjna wyszukiwarka leków umożliwiająca wygodne dodanie preparatu do dawkowania. Ponadto użytkownicy mają zapewnione pełne wsparcie techniczne ze strony specjalistów z LekSeek Polska. W przypadku jakiegokolwiek problemu wystarczy wysłać stosowną wiadomość za pośrednictwem aplikacji. Odpowiemy na każde zgłoszenie.

Warto zadbać o swoich pacjentów kompleksowo i polecić im nową aplikację mobilną od LekSeek. Jak już wspomnieliśmy, Gabinet drWidget Pacjent będzie stopniowo rozwijany – w pierwszej kolejności wdrożymy funkcję umawiania i odwoływania wizyt lekarskich. O nowych funkcjonalnościach aplikacji będziemy na bieżąco informować w newsletterze.


Zespół LekSeek Polska