Ministerstwo Zdrowia wybrało 12 ośrodków, które na terenie całego kraju będą realizowały program polityki zdrowotnej - kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce w latach 2016-2020.

Decyzją Komisji Konkursowej, zaakceptowaną przez Ministra Zdrowia, do realizacji programu polityki zdrowotnej pn. „Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce w latach 2016-2020” wybrano 12 placówek, które utworzą sieć referencyjnych ośrodków leczenia niepłodności.

Wybrane placówki:

1. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
2. Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi
3. Instytut Matki i Dziecka w Warszawie
4. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 we Wrocławiu
5. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku
6. Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny w Poznaniu
7. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. prof. T. Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
8. Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie
9. Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
10. Szpital Uniwersytecki w Krakowie
11. Szpital Uniwersytecki Nr 2 im. Dr. Jana Biziela w Bydgoszczy
12. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu

Celem głównym „Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce”, realizowanego w okresie od 1 września 2016 r. do 31 grudnia 2020 r. jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności.

Program jest skierowany głównie do osób borykających się z problemem niepłodności, którzy pozostają w związkach małżeńskich lub partnerskich i wcześniej nie byli diagnozowani pod kątem niepłodności. Ponadto program w zakresie szkoleń będzie skierowany do personelu medycznego.


Źródło: Ministerstwo Zdrowia